آزمایشات میلگرد
 
ASTM A370
 
آزمون کشش میلگرد 
 
 
کنترل کیفیت میلگرد به عنوان یکی از پر مصرف ترین مصالح ساختمانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . میلگرد به عنوان عاملی در کنار بتن بسیاری از ضعف های بتن ( مقاومت کششی و خمش کم ) آن را پوشش داده و در قالب یک مرکب ضعف های بتن را جبران می کند
آزمایش کشش میلگرد یکی از رایج ترین آزمایش های آزمایشگاه مقاومت مصالح می باشد
 آزمایشات کنترل کیفی رایج میلگرد عبارتند از آزمایش کشش میلگرد ، آزمایش تا شدگی به زاویه 180 درجه ، آزمایش خم کردن و باز کردن خم میلگرد، آزمایش کشش بعد از خم کردن و باز کردن خم میلگرد ، آزمایش پیوستگی میلگرد با بتن ، آزمایش وصله های جوش شده میلگرد و آزمایش خستگی میلگرد .
نتایج حاصل از تست کشش میلگرد برای طراحان و مهندسان حائز اهمیت فراوان است. در بسیاری از موارد لازم نیست یک قطعه فلزی را بشکند تا از کار افتاده تلقی شود؛ چرا که تغییر شکل پلاستیک و کمانش هم نوعی از کار افتادگی هستند و در نتیجه ، اطلاع از سطح تنشی که در آن تسلیم پلاستیک آغاز می شود، بسیار مهم است. بعضی فلزات و مشخصا فولاد، نقطه تسلیم کاملا مشخص دارند، ولی در بیشتر فلزات تبدیل رفتار ازحالت الاستیک به پلاستیک به آرامی صورت می گیرد. تعیین دقیق حد الاستیک ممکن است دشوار باشد و به جای آن تنش تسلیم قرار دادی تعیین می شود.  
  • مقاومت تسلیم: مقدار تنشی که در آن بدون افزایش بار تغییر طول نمونه فولادی ازدیاد می‌یابد را تنش تسلیم یا مقاومت تسلیم یا مقاومت جاری شدن می‌نامند و آن را با fy نمایش می‌دهند. 
  • مقاومت کششی: از تقسیم حداکثر بار ثبت شده در آزمایش کشش بر سطح مقطع اولیه به دست می‌آید.
 
 
 
بر چسب ها : آزمایش میلگرد ، تست میلگرد، گیرش بتن،دمای بتن،بتن ریزی درهوای گرم ،عمل آوری بتن ،مقاومت اولیه بتن،خواص بتن،افزودنی های شیمیایی بتن،آزمایش مقاومت فشاری بتن،آزمایش اسلامپ،آزمایش چکش اشمیت،آزمایش اولتراسونیک بتن،اسکن آرماتور،اسکن بتن،اسکن میلگرد، آزمایش بتن ،آزمایشی غیر مخرب بتن،کرگیری بتن،دانه بندی بتن،نمونه گیری 

 

مطالب مفید عمرانی
 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت توسعه صنعت زیگورات می باشد .

طراحی سایت