کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی 

این کفپوش بر پایه رزین اپوکسی بیسفنول A و اپوکسی آلیفاتیک فرموله گردیده است. از خواص برجسته این کفپوش می توان به خود ترازی (Self-Leveling)، سطح شفاف و درخشان پس از کار و همچنین مقاومت مکانیکی، الکتریکی و حرارتی بالا، چسبندگی و انعطاف پذیری بالا اشاره نمود. کاربرد این محصول، محیط های در معرض نیرو های مکانیکی، مواد خورنده شیمیایی، تنش های حرارتی و جریان های الکتریکی می باشد. ضمناً این محصول بدلیل قابلیت شستشو و استریل شدن به عنوان یک پوشش بهداشتی کارآیی دارد.  
 
 
آماده سازی سطح :
سطح مورد نظر باید از هرگونه آلودگی عاری گردد و برداشت لعاب بتون و ایجاد پروفایل مناسب برای چسبندگی پوشش به بستر الزامی می باشد (که به همین منظور از دستگاه ساب و دستگاه اسکراچر بهره برده می شود.) پس از برداشت آلودگی ها و ایجاد زبری مناسب گرد و غبار از سطح جمع آوری شده و پوشش اعمال می گردد.
 
شرایط محیط رنگ آمیزی :
بهترین درجه حرارت محیط و سطح کار حین اجرا بین ۳۰-۱۰ درجه سانتیگراد می باشد اجرای کفپوش معمولاً در محیط های مسقف انجام می پذیرد که علاوه بر مسقف بودن کنترل گرد و غبار و ریزش اجسام خارجی بروی پوشش الزامی باشد. دمای محیط هنگام رنگ آمیزی بایستی حداقل ۳ درجه سانتیگراد بالاتر از نقطه محیط باشد تا از تشکیل قطرات آب بروی سطح جلوگیری شود.
 
روش اعمال رنگ :
هر دو جزء A و B بخوبی میکس شده و با توجه به نسبت تعیین شده با هم اختلاط می گردد. مقدار و روش اعمال هر لایه از این پوشش بر اساس فاکتورهایی همچون کیفیت بستر، ضخامت بستر، ضخامت مورد نیاز و… تعریف می گردد.
 
تجهیزات رنگ آمیزی :
–    اعمال این پوشش بصورت دستی و با ابزاری همچون شانه های مخصوص و غلطک و قلم مویی امکان پذیر می باشد.
 
نکات ایمنی :
–    توصیه می گردد از استنشاق مداوم بخارات حلال این رنگ در فضاهای بسته خودداری نموده و حتی الامکان از لوازم ایمنی مناسب استفاده و در صورت تماس با پوست و چشم با آب زیاد شستشو گردد.
–    این رنگ اشتعال زا بوده و بایستی از حرارت، جرقه و شعله دورنگه داشته شود.
 
مطالب مفید عمرانی
 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت توسعه صنعت زیگورات می باشد .

طراحی سایت